• Kaputaş Plajı

  Kaputaş Plajı Nerede?

  Kaputaş Plajı Kaş'a araçla 15 - 20, Kalkan'a ise 10 dakika uzaklıkta tertemiz fakat dalgalı denizi ile Türkiye'de bulunan 459 Mavi Bayraklı plajından bir tanesidir.

  Bu mecburi resmi açıklamadan sonra asıl muhabbete başlayabiliriz sanırsam. :)

  Şimdi eğer Kaputaş Plajı'na gidecekseniz öncelikle sabah erken saatlerde gitmeye özen gösterin. Bunun nedeni size gıcık olduğumdan falan değil, sakın yanlış anlamayın. Kaputaş Plajı'nın özellikle öğleden sonra cehennem kadar kalabalık olmasından kaynaklanıyor.
  Dalaman'dan Kaş'a kendi araçlarıyla gelen herkes, Kaş'tan tekrar Kaputaş'a giderek bir günlerini öldürmemek için, yol üzerinde bulunan bu plajı aradan çıkartmak ister (Haksız da değilsiniz bu arada). Uçak saatleri de göz önüne alındığında öğleden önce Kaputaş Plajı'na giderek kalabalığa kalmamak gerçekten çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.

  Özellikleri

  Mavi Bayraklı bir plaj olmasının yanısıra aynı zamanda da, Türkiye'de sayıları gerçekten çok az olan Kanyon Ağzı Plajlarından bir tanesidir.

  Kaş merkez veya çevresinde bulunan en yakın kum plajdır. Eğer dalgalı ve sığ deniz seviyorsanız Kaputaş Plajı sizin için biçilmiş kaftan. Hatta çocuklu bir aileyseniz ve eşinizle kendinize biraz zaman ayırmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden gidin derim.

  Çocuklarınızın nasıl olup da "Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi"ndeki gibi buruş buruş denizden çıkacağına kendi gözlerinizle şahit olun. Ayrıca çok meraklanmanıza da gerek yok, deniz çok sığ olduğundan zarar görmeleri çok zor. Ama siz yinede gözlerinizi ufaklıklardan ayırmayın. Buruşmalarına izin verin...:)

  Gitmesek olur mu?

  Kanyon Ağzı Plajı olmasından ötürü gayet güzel bir manzaraya sahiptir. Kaputaş Kanyonundan gelen doğal suların oluşturduğu bu plaja inmek için 187 basamak inmeniz ve çıkmanız gerekiyor. Ancak değer mi? Evet değer. Ama yazının başında da belirttiğim gibi, erken saatlerde gitmeniz sizin için gerçekten farklı bir deneyim yaşamanıza yardımcı olacaktır.

  Öyle veya böyle Kaş'a geldiğinizde Kaputaş'ı görmeden gitmenizi istemem. En azından o çok meşhur Instagram fotoğrafı olan plajın tepesinden selfie çektirip evlerinize dönmemenizi tavsiye ederim.
  (Nerden bakarsanız en az 250 beğeni alır...:) )