• Kaş Tekne Turları

  KAŞ'TA NEDEN TEKNE TURUNA ÇIKMALISINIZ?

  Şimdi Kaş'a geldiniz, sıcacık bir hava, tepenizde güneş kemiklerinize kadar sizleri ısıtıyor. Elinizde buz gibi içeceğiniz (artık ne içmek istiyorsanız orası size kalmış.), omuzunuzda sevdiceğiniz, karşınızda tertemiz Kaş denizi, eee daha ne istersin be hayattan?

  Kaş'ta tekne turu gerçekten müthiş bir keyif. Hatta sizleri kıskandırmak gibi olmasın ama biz Kaş'ta yaşayanlar her sene bir sezon açılışı bir de sezon kapanışı olarak bu aktiviteyi her yıl en az iki kere yapıyoruz. Hoş bizim tekne turları sizin yapacaklarınızdan biraz farklı oluyor ama neyse. Orası da bize kalsın.

  Şimdiii gelelim konunun özüne, Kaş'ta neden tekne turuna çıkmalısınız?
  Öncelikle bir gün içerisinde tek başınıza, zamanlamayı doğru dahi yapsanız bu kadar çok yeri bir arada görmeniz gerçekten zor, hatta imkansız bile diyebilirim. Bu yüzden, bu programı sizin için hazırlamış, deneyimli kaptan ve ekibe sahip teknelerle tatilinizin en azından bir gününü buna ayırmanız güzel bir deneyim ve keyif olacağı fikrindeyim.

  TUR ÇEŞİTLERİ

  Kaş'ta iki tip tur bulunmaktadır. Bunlar;
  Üçağız'dan başlayan turlar ve Kaş limanından başlayarak tekrar Kaş'ta biten turlardır.
  Üçağız'dan başlayan turlar genellikle;

  Üçağız Köyüne varış,tekneye biniş.
  Akvaryum koyu (Çay Servisi) Yüzme molası
  Tersane koyu Yüzme molası
  Kekova (Batık Şehir)
  Korsan Mağarası
  Gökkaya Koyu (Yemek Servisi) Yüzme molası
  Burç Koyu (Çay Servisi )Yüzme molası
  Simena (Kale Köy) Meyve servisi
  Kaş’a varış.

  Bu turlar, Kaş limandan sizleri alarak 45 dakikalık bir transferle sizleri Üçağız'a getirir ve oradan tura başlarlar. Dönüşte ise tekrar aynı yolu geri yaparak sizleri Kaş merkeze bırakır. Ancak yine de anlaşacağınız tekneye tur rotasını sormanızda yarar var.

  Kaş Limandan başlayan turlarda ise genellikle aşağıdaki rota uygulanmaktadır.
  Liman'dan çıkış
  Akvaryum Koyu
  Kekova
  Simena (Kale Köy)
  Üçağız Koyu
  Tersane Koyu
  Yağlıca Koyu
  Kaş’a varış.

  Bence her ikiside gayet keyifli ama daha önceden de belirttiğim gibi, turu satın alırken rotayı tekrar sormanızı tavsiye ederim.

  Tekne Seçimi Neden Önemli?

  İşte bu en önemli nokta. Ben kalkıp size hangi tekneyi seçmeniz gerektiğini söylemeyeceğim. Tekne seçimi sizin damak tadınıza, nasıl bir tur yapmak istediğinize bağlı. Bazı tekneler Kaş Limanından bazıları ise Üçağız'dan kalkar. Anlayacağınız iki farklı tur seçeneğiniz var. Ancak tekne seçimi yaparken bunlardan ziyade asıl olarak nasıl bir tekne ile gezmek istediğiniz önemli.

  Kaş'ta bulunan bazı tekneler, müzikli ve rehberli olurken bazılarında ise müzik yoktur. Bir nevi akşam limanda gezerken bu kriterlere dikkat etmenizi öneririm. Eğer müziksiz tekne arıyorsanız, bu geldiğiniz döneme göre biraz sıkıntılı bir durum olabilir. Gerçi belli de olmaz, doğru bir araştırma ile cuk diye istediğiniz tekneye de denk gelebilirsiniz. Benden size hayat kurtaracak bir tavsiye daha.

  Yemek menüsünü sormayı unutmayın. Her hangi bir şeye alerjiniz varsa lütfen tekne ekibine bunu belirtin.

  Tekne Turuna Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

  Öncelikle turu satın alırken size verilen voucherın (biletin) yanınızda olduğuna emin olun. Bu bilet olmadan tekneye binemezsiniz. Malum sabahın köründe tekrar otele gidip gelmekte gerçek bir eziyet olabilir.
  Yanınıza havlu ve fazladan mayo, bikini almayı unutmayın. Eğer tarihi yerleri ve yürümeyi seviyorsanız, bir çift kapalı ayakkabı ya da sandalet almanız da Kaleköy gezisinde sizin avantajınıza olacaktır. Ayrıca eğer dondurma seviyorsanız Kaleköy'de dondurma yemeden turunuzu tamamlamayın derim.

  Bunlara ek olarak eğer tekne turundan sonra gece planı yaptıysanız lütfen bu konuyu tekrar düşünün. Çünkü tekne turu sonrası yapılan rezervasyonların yaklaşık olarak %85 rezervasyon iptali ile sonuçlanıyor. Bunu ben değil mekan sahipleri söylüyor... :))))

  Şimdiden iyi eğlenceler efenim.