• Uyuyan Dev Kaş


  UYUYAN DEV
  Kaş 'a gelen her bir kişinin merakla baktığı bir yerdir 'Uyuyan Dev'. Birçok kişi olayın ne olduğunu anlamaz ama yinede devi bulmaya çalışır. Seçilmiş kişilere nasip olur devi görmek.

  Bazı hikayelerde 'Gerçek
  AŞKI' Kaş 'ta bulacak insanların devi görebileceği söylenirken, bazılarında ise Meis'teki aşkına kavuşmayı bekleyen bir serseri aşık olduğu yazılır.

  Meis'in kelime anlamı olarak göz olduğundan bahsedenleri bile duydu bu kulaklar...Benim bildiğim tek şey, eğer olurda aşkına kavuşmaya gerçekten karar verir, kalkarsa ayağa o zaman bir sorunumuz var demektir.

  Hikaye veyahut efsane ya da gerçek hiç önemli değil.
  Gerçek olan
  Kaş dağından, koylarından, denizinden, gece hayatından, gün doğumundan batımına bildiğiniz tepeden tırnağa  AŞK kokar...
  Şimdi siz, "Bu yaz Kaş'a gittik. Bir eğlendik bir eğlendik sormayın!" diye sağda solda anlatacaksınız ya, hah Uyuyan Dev'e çıkıp, Kaş'ı yukarıdan izlemeden o eğlence yarım kalmış demektir. Kaş manzaralarının kralıdır kralı. Gün doğumu, gün doğumu, gün ortası hiç farketmez. Oraya ister yürüyerek, ister araçla çıkın ama bu lokasyonu gezmeden sakın geri dönmeyin. İnanın çok şey kaybedersiniz.

  Araba veya Motosiklet: Eğer kendinize ait bir aracınız varsa, altta bulunan "gideyim" butonuna tıklayın.


  Kaş Kafası 'ndan ufak bir not: Tüm yolu araba ile gitmeniz olanaksız. Bu yüzden ufak bir yol tarifi versem iyi olacak.
  Çukurbağ Köyü son durağa geldiğinizde yol ikiye ayrılır. Üzerinde
  Antiphellos yazan yol tabelasını takip ederek,soldaki yola sapın ve dümdüz takip edin. Bir süre sonra yol tekrar ikiye ayrılacak. Sağdaki yolu takip edin ve düzlük alana varana kadar sürmeye devam edin. Bir süre sonra yol bitecek ama yoldaki izleri takip ederek sürmeye devam edin. Bir süre sonra araba park alanını andıran, önünde ağaçların başladığı bir yer göreceksiniz ( Haritada görmek için tıklayın). Buraya aracınızı park edebilirsiniz. Aslında buradan yolu tahmin edersiniz ama ben yine de tarif edeyim. Yolu sağdan takip ederek ağaçların arasından Türk Bayrağına doğru yürüyün. Kaş'ın en güzel manzaralarından birine hoş geldiniz.

  ÖNEMLİ UYARI: Lütfen dağın kenarına çok yaklaşmayın. Çok yüksek :)

  Dolmuş:Kaş otogardan kalkan Çukurbağ Köyü'ne (
  dolmuş kalkış saatleri) giden dolmuşlara binerek, son durağa kadar gidin.

  Çukurbağ Köyü son durağa geldiğinizde domuştan inin. Üzerinde
  Antiphellos yazan yol tabelasını takip ederek,soldaki yola sapın ve dümdüz takip edin. Bir süre sonra yol tekrar ikiye ayrılacak. Sağdaki yolu takip edin ve düzlük alana varana kadar yürümeye devam edin. Bir süre sonra yol bitecek ama yoldaki izleri takip ederek yürümeye devam edin. Bir süre sonra araba park alanını andıran, önünde ağaçların başladığı bir yer göreceksiniz ( Haritada görmek için tıklayın). Aslında buradan yolu tahmin edersiniz ama ben yine de tarif edeyim. Yolu sağdan takip ederek ağaçların arasından Türk Bayrağına doğru yürüyün. Kaş'ın en güzel manzaralarından birine hoş geldiniz.

  Yürüyerek aşağı inmeye çalışacaklara uyarılar: Arkadaşlar eğer Uyuyan Dev'den yürüyerek aşağıya inmek istiyorsanız, bayrağın sol tarafından aşağıya doğru inen bir patika var. Bu yol sizi Kaş'a indirecektir. Ancak oradan aşağıya yürümek istiyorsanız bir çift sağlam ayakkabı giyinmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Ne olur tatilinizde kendinizi sakatlamayın, kendinize çok dikkat edin. Seviyoruz sizleri.


  Uyuyan Dev'e gitmek için tıklayınız